Stavíme pro Vás další etapu neobvyklého bytového komplexu, kde podzemní garáže jsou propojeny s bytovými podlažími pomocí moderních výtahů Schindler.

Mimořádnou vlastností těchto novostaveb je jejich urbanistická funkce. Jednotlivé domy zde mají zcela městský ráz. Stavba byla projektována s pečlivými ohledy na budoucí komfortní život rezidentů, i na oslunění všech obytných místností. Velký důraz byl kladen na energetickou úspornost, na chráněné soukromí i na akustickou pohodu v jednotlivých bytech. Vytápění je centrální, kondenzačními kotly na plyn. Samozřejmostí jsou nejmodernější datové služby společnosti ÚVT s.r.o.

Jednotlivé objekty jsou pro perfektní orientaci rozlišeny základními barvami spektra duhy. Dva nové objekty započali stavbu již v březnu tohoto roku a jejich dokončení je plánováno na říjen 2019. S těmito domy bude zrealizován i velký nájemní „Lékařský dům“ v bezprostředním sousedství.

Stavba navazuje na souvislou frontu bytových domů, která se táhne podél komunikace 101 z Jesenice na východ k obci Kocanda. Předchozí úspěšné etapy realizovala převážně společnost Novera jako projekty „Jesenice City“ a „Novera City“. V těchto domech jsou už dávno všechny byty prodané. V parteru budov sídlí provozovny, které poskytují služby všem jesenickým rezidentům (lékař, pediatr, lékárna, pekárna s cukrárnou, masáže, kadeřnictví…atd.). Za touto frontou čtyřpodlažních bytových domů jsou rozsáhlé areály komfortních rodinných domků. V několikaminutovém pěším dosahu je státní Základní fakultní jesenická škola a školka a dále i kanadská Sunny CanadianInternational School.

Developererem projektu „Byty Amadet Jesenice“ je společnost Amadet s.r.o. Finančním partnerem je společnost Service Financial s.r.o. Tyto společnosti převzaly v roce 2015 dočasně zmrazený záměr společnosti Novera z roku 2008. Původní projekt byl v roce 2016 zásadně modifikován.

Autorem původního projektu je ing. arch. Ivo Virt ze studia AE Praha. Projekt byl v roce 2016 upraven za spolupráce arch. Virta s ing. arch. Davidem Průškem.

  • Realizace: 2019